Gregor László második győzelme a Mezei Liga sorozatban

Elszánt indulóban és csapadékban nem volt hiány Nemesvámoson

1. november 12.

Az időjárási viszontagságok ellenére a különböző futamokban közel 250 fő gyűlt össze a Mezei Futó Magyar Liga második fordulóján, a Veszprém szomszédságában levő Nemesvámoson. A koratéli körülmények nem voltak kegyesek a résztvevőkhöz, a verseny napjára nemcsak hideg, hanem egész nap csapadék – felváltva eső és hó – nehezítette a távok teljesítését. A nagy sárban az indulók mellett a szervezők kitettek magukért, akik a versenyzőkkel együtt küzdöttek az esemény sikeréért, számolt be a szombati versenyről Tóth Sándor a Békéscsabai Atlétikai Club szakmai s egyben ügyvezető igazgatója.

Gregor László (27:15)az abszolút férfi versenyben 8000 méteren biztosan nyert és ezzel megismételte az első fordulóban, Pósteleken elért győzelmét – megelőzve a Bp. Honvéd futóját, Kovács Benjamint (27:54) és a debreceni Pápai Mártont (28:06). Női 5000 méteren a felnőttekkel együtt rajtoló –  abszolút versenyben Pavuk Tíra  4. helyen, Novák Natália 7. helyen zárta a versenyt, míg a juniorok között Tíra 1. helyezett, Natália 2. helyezett – mivel az egész ligasorozat 2017-ben lesz befejezve, ezért a jövő évi korosztályi besorolással kerültek értékelésre a versenyzők. A serdülő fiúk mezőnyében 2. helyezett Kovács Ákos. Ifjúsági fiúknál Szabó Áron a hatodikként és Apáti Bence a hetedikként teljesítették a távot.  Diószegi Dávid 8.lett a juniorok mezőnyében.