Biztató jövő Serdülőinktől

Fiúk ezüstérmesek – összesítésben bronzérmesek atlétáink a Csapatbajnokságon

Székesfehérvár, 2019.09. 7-8.

Klubunk 9 fiú és 9 leány versenyzőt indított a Serdülő Csapatbajnokságon. A CSB rendszerében az első 12. helyezett kap pontot és azok összege adja a végső sorrendet.

Serdülőink korábban minden CSB- n eredményesek voltak, de ez a csapatunk az eddigi legsikeresebb: 5 első, 1 második hely, 3 harmadik hely, összesen 8 dobogós helyezést értek el.

A fiúk a dobogó második helyére küzdötték fel magukat, a leány csapatunk 8. lett, összesítésben 186 pontot értek el, ezzel a kiváló 3. helyen végeztek.

Nézzük a részletes eredményeket.

Rövidtávfutó, gát szakágban 3 versenyzőnk indult:

100m gáton Hrabovszki Balázs egyéni legjobbjával második lett. A fiú 4×100 váltónk 3.helyen végzett.

100m-en Stigermájer Martin 9., Péter-Szabó Ámor 11. lett.

A középtávfutókat Karsai Gábor és Zahorán Milán képviselte. Karsai Gábor 3000m-en az egyéni legjobbjával győzött. 1000m-en 10. helyen végzett.

Gyaloglóinknál 4 leány és 1 fiú állt rajthoz. 3000m-en Kovács Alexandra idei legjobbjával győzött, Török Viola 4., Sustik Barbara 6.,Bor Bernadett 9. helyezett lett. Fiúknál Vadász Ágoston 5.lett.

Dobóink súlylökésben és diszkoszvetésben indultak. A diszkoszvetést Csizmazia Áron nyerte Priskin István 6. Gyaraki Benjamin 10. helyen végzett. Súlylökésben Csizmazia Áron 3.,Gyaraki Benjamin 8. lett.   Baukó Petra diszkoszban 4.,súlylökésben 5. helyezést ért el.

Ugrószámokban is kiváló eredményekkel szaporították a pontokat a versenyzőink. Hrabovszki Balázs távolugrásban is legjobbját érte el, első lett. Magasugrásban szintén 1.helyezést ért el Tóth Zoltán, élete első versenyén, aki  ötösugrásban 4. lett. Magasban Stigermajer Martin 6.helyezett.

Rúdugrásban 4 leány indult: Erős Eszter 3. lett, Szikora Evelin8., Szalai Milla11., Hajdú Anna. 14.

A versenyzők felkészítő edzői Adorján László, Tóth Sándor, Urbanikné Rosza Mária, Solticz Kálmán, Bagi Árpád, Germán Tibor. Gratulálunk edzőknek és versenyzőknek, s bízunk benne, hogy sok jó eredményt hoznak atlétáink később is klubunknak, városunknak.