Pap Csilla egyéni csúcsot futott Splitben

2020.02.23.

Pap Csilla hosszútáv futónk újra megméretette magát az egyik rangos horvátországi futóversenyen. Csilla így számolt be a hétvégéről: „Február 23-án ismét megrendezésre került a 21. Spliti nemzetközi futóverseny, ahol az idén is sok neves futó gyülekezett a rajtvonalnál. A nemzetközi mezőnyből több kenyai futó is itt volt. Az idei versenyen már maratoni versenyszámban is lehetett indulni, de én maradtam a félmaratoni távnál. Több erős futóval is számolnom kellett, többek között Kácser Zitával, Szabó Tündével és nem mellesleg Sladjana Perunovic-csal. Végre jó időt fogtunk ki, az elmúlt két évben tapasztalt, viharos szeles időhöz képest. 13 fok volt és enyhe szél, így már a hangulatunk is kedélyesebbre fordult. Az edzések alapján jó állapotban mentem ki, legalább 80 percet tudnom kellett. Ez bőven meg lett, hiszen egyéni csúcsot futottam 79 perces idővel, ami a harmadik helyre volt elég. Jól is esett a versenyzés, ez egy újabb lendületet adott a felkészülésemhez. „