Fölényes győzelmek és több érem a 112.Országos Mezeifutó Bajnokságról

Kecskemét, 2020. október 24.

A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club versenyzői kitűnően szerepeltek hétvégén,Kecskeméten.

Jól kezdődött számunkra a szombat, hiszen az úgynevezett „Álomjövő” futamban az U13-as csapatunk a szépen csillogó ezüstérmet szerezte meg- kezdte a beszámolót Tóth Sándor ügyvezető, akinek többek között 2 versenyzője is országos bajnoki címet szerzett a klubnak és városunknak.

• Serdülő leányaink a csapatversenyben a VII. helyen végeztek.
    • Majd következett a számunkra várva várt serdülő 14-15 évesek népes futama. Éreztük, és tudtuk, hogy itt vezető szerepet játszhatunk, ami be is bizonyosodott, hiszen Zahorán Milán versenyzőnk nagy becsvággyal küzdött. Végig irányította a 4500 m-es mezőnyt, sőt az utolsó 2000 m-en bátor, kemény versenyzéssel, nagy fölénnyel nyert a jóval esélyesebb futók előtt.

Csapatunk éppen 3 ponttal szorult le a dobogó legfelső fokáról, s ezüstérmes lett.

• Nagy várakozás előzte meg az ifjúsági 6000 m-es fiú versenyt, sok esélyes emlegettek, de senki sem gondolta, hogy a mi versenyzőnk, Karsai Gábor – aki eddig még semmilyen távon nem volt országos bajnok – betartva minden edzői taktikát, az utolsó körben 2000 m-nél mintegy 150 m-es előnyt szerezve nyeri élete első bajnoki címét.
  • Junior fiúknál 8000 m-en Apáti Bence ezüstérmesként ért a célba, s ez a felnőtt mezőnyben a 8. helyét is jelentette.

Junior gyalogló kiválóságunk, Zahorán Petra az 5000 m-es futamban 4. helyezett lett.

• A verseny befejezéseként a szintén 5000 m-es távon a Novák Natália – Pavuk  Tíra – Zahorán Adrienn hármas az Utánpótlás csapatversenyben ezüstérmes, s a felnőtt versenyben bronzérmes helyezést ért el, ami szintén kitűnő eredmény.

Egyesületi pontversenyben klubunk a 3. helyen végzett, ami a futó szakágunkat dicséri.

Csapat helyezéseink:

A pontszámokat a versenyzők az elért helyezések sorszámai szerint kapták – ezért minél kisebb a pontszám, annyival eredményesebbek a csapatok: