Fantasztikus Békéscsabai győzelmek az Atlétikai Liga Döntőn

Budapest, 2021.09.25-26.

Hétvégén Budapesten rendezték az U20- as Junior  és U 18-as Ifjúsági Atlétikai Liga döntőt.
Az ezévi ligaversenyeken szerzett pontok alapján egy- egy versenyszámban csak a 8 legeredményesebb atléta került meghívásra.Kiválóan szerepeltek versenyzőink a korosztályos Liga Döntőben.

A junior U 20-as korosztályban a Junior EB elődöntőse Steigerwald Ernő a hosszú betegségből kilábalva, most remekelt. 200 m-en nagyszerű futással iskolázta le a mezőnyt, s nyerte meg a versenyt Erdős Péter és Adorján László edzők tanítványa. 400 m-en ezüstérmes lett.

Az ifjúsági U 18-as korosztályban 3 győzelmet és további érmeket szereztek tehetséges és szorgalmas versenyzőink:
Tóth Sándor tanítványai fantasztikus futásukkal bizonyítottak. Távfutónk Karsai Gábor 3000 m-es síkfutásban rajt-cél győzelmet aratott, egy pillanatig sem adott esélyt a versenyzőtársainak, hogy utólérjék.

Edzőtársa Zahorán Milán két ezüstérmet is szerzett, 800 m-en és 1500 m-en. 800 m-en kiváló egyéni csúcsot futott, míg 1500 m-en csak a pillanatnyi helyzetet nem kihasználva lett ezüstérmes.

Rúdugrónk Erős Eszter, Bagi Árpád felkészítésével az idény végére meglepett mindenkit, nagyot küzdve kiváló egyéni csúcsot javítva szerezte meg az 1. helyezést.

Súlylökő versenyzőnk Baukó Petra az utolsó lökésével csípte el az aranyérmet és szépen csillogó bronzérmet szerzett diszkoszvetésben – ezzel örömet szerezve edzőinek, Solticz Kálmánnak és Szebegyinszki Richárdnak. Csizmazia Áron is bronzérmes lett. Áron 50 m feletti eredménnyel kaszírozta be a bronzérmet.

Azonban mégis van egy kis hiányérzetünk, hiszen az idei legjobb 400-as Nadj Levente sérülés miatt nem lehetett ott a juniorok mezőnyében. S az ifjúsági korú legjobb gátfutónk, aki szintén a korosztálya legjobbja, Hrabovszki Balázs is sérülés miatt nem indulhatott a Liga döntőn.