Elindult a Mezei futó Magyar Liga – benépesült szombaton Póstelek

Póstelek, 2021.október 23.

Szombaton megkezdődött a Magyar Atlétikai Szövetség versenyrendszerében népszerű – öt versenyből álló 2021/2022. évi Mezei futó Magyar Liga sorozat.

A nyitó esemény helyszíne már hagyományosan a Békéscsaba, Póstelek Parkerdő volt. A festői környezetben több korcsoport közép-, hosszútávfutói mérettethettek meg.  Örülök Karsai Gábor U 20-ok között aratott győzelmének, s az abszolút kategóriában elért harmadik helyezésének. A mai verseny másik üde színfoltja Zahorán Milán győzelme volt, aki U18 koroztályban utasította maga mögé a mezőnyt. Kovács Alexandra második helye és Klokocs Kata bronzérme is dicséretes. – értékelte a klub versenyzőit Tóth Sándor szakmai vezető.

A most indult és a 2022.évi mezei ob-val záruló versenyeken négy Liga-sorozat küzdelmeire figyelhet majd a szakág: a Mezei futó Magyar Liga, a Mezei futó U20 / U18 / U16-U14 Liga kerül értékelésre.

3.hely Oláh Tamás Békéscsaba

Hagyomány, hogy e verseny előtt rendezi a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club a Dél -Kelet Magyarország Sport 21 Program gyermek mezei versenyét is – ez azért is jó gondolat, hiszen a gyermekek láthatják a példaképeiket is futni.