Novák Natália egyetemi rekorddal nyert

Azusa Pacific Last Chance

2022.május 13-14.

Az Egyesült Államokban tanuló Novák Natália (edzője: Tóth Sándor) ismét remekelt. Ebben az évben is folytatja kiváló versenyzését.
Pénteken Azusa Pacific Last Chanceen versenyzett 800 m-n, ahol a harmadik helyről hajrázva nyert új egyéni csúccsal –  új egyetemi rekordot felállítva.
Eredménye:    800 m  1 hely  2:07,81

Az erős 800 után szombaton 1500 m-n 2. helyet szerzett, kevesebb, mint fél mp-cel a győztes mögött. Ezzel most 8. a ranglistán.
Eredménye: 1500m    2.hely 4:22,43

Mindkét számban kvalifikálta magát a „Nationalsra”, az USA országos bajnokságára (NCAA Division II) máj 26-28. Allendale, Michigan, Grand Valley State University színeiben.
Az utóbbi napokban Nati átvehette egyetemétől a 2021-22-es szezon egyéni női év sportolója díjat és a mezei futó csapat legértékesebb tagja díjat.