Korosztályos csúcs is megdőlt a békéscsabai gyalogló ob-n

2024.március 24.

Vasárnap a Csaba Center és környéke benépesült. 45 éve rendezi meg az Atlétikai Club a hagyományos nemzetközi gyalogló- és futóversenyt. Nemzetközileg is jegyzett jó eredmények születtek. A gyaloglók országos bajnokságán rajthoz álltak a legjobb hazai korosztályos versenyzők is.

A U20-asok 10 km-én a Békéscsabai AC fiataljai szerepeltek a legjobban.

Urbanikné Rosza Mária versenyzői közül a fiúknál Bor Benjámin nyert (44:41), a lányoknál Kovács Alexandra győzött (48:14), egyúttal teljesítette a limai U20-as világbajnokság kvalifikációs szintjét. 5 km-en országos bajnok Alföldi Sára Kata (26:36)

A női 20 km-es versenyben a Budapesti Honvéd gyaloglója, Spiller Tiziana 1:34:21 óra alatt teljesítette a távot, és nemcsak bronzérmet szerzett, hanem megjavította az U23-as magyar rekordot. Eddigi csúcsot Récsei Rita tartotta 2017 óta 1:34:43-mal.

A gyaloglás után következett a Csaba Center 30. futógála, melyen a futók örömteli nagy létszámban versenyeztek. 30 éve sok kiváló versenyző indult ezen a versenyen, de még ilyen időeredményt senki sem futott 6 km-en, mint Karsai Gábor versenyzőnk, 17:40. Az amatőr kategóriában Komáromi László versenyzőnk jeleskedett 22:35 idővel. Családi 3 x 1000 m-es futásban a Hrabovszki család győzött, a baráti 3 x 1000 m-es váltót Dr. Zelenyánszki Márk versenyzőnk vezetésével, nagy fölénnyel a Tebogok csapata nyerte.

A sikeres rendezvény megvalósulásához kellett a Csaba Center által biztosított kiváló helyszín és a rendezők, versenybírók kiváló munkája is és a testnevelőké, akik vasárnap ellenére is nagy létszámú csapattal képviselték iskoláikat. Köszönet és gratuláció a versenyzőknek és versenybíróknak.

Győztesek:

Igazolt 6 km futásban:

Karsai Gábor ( 17:49) Kopp BCSAC              Jechumpa Rosa (20:47) Kenya

Amatőr 6 futásban:

Komáromi László ( 22:35) Kamut                Gyebnár Éva  (24:39) Békéscsaba

Baráti  3×1000-es futásban:                  TEBOGOK    (9:08)

Családi3x1000-es futásban:                  Hrabovszki család (10:39)

Szívből gratulálunk mindenkinek a táv teljesítéséért, és kívánom, hogy sok ilyen közös sportélményben legyen együtt részünk! – nyilatkozott Tóth Sándor versenyigazgató