Újabb Junior EB szintesünknek örülhettünk vasárnap Pasaréten

Budapest, 2017.04.30. Pasaréten, a 10.000 m-es OB keretén belül nagy mezőny gyűlt össze a pályaverseny korosztályos liga számaiban is. Junior Ligában 1500 m-en hatalmas egyéni csúccsal, érte el az Olaszországi Grosetoban megrendezésre kerülő Junior EB-re a kvalifikációs szintet Novák Natália 4:28,74-es idővel Tóth Sándor mesteredző középtávfutója.
OB győztesünk a junioroknál 10.000 m-en dicséretes eredménnyel, Pavuk Tíra, aki a felnőttek között 4. lett. Urbanikné Rosza Mária tanítványa, Tíra a főszámában, 3000 m-es akadályfutásban, már múlt év szeptemberében, a Szuper Liga döntőn kvalifikálta magát 10:45,09-es időeredménnyel az ez évi Junior EB-re.

Ifjúsági Ligában 1500 m-en Apáti Bence kitűnő egyéni csúccsal győzött.

Diószegi Dávid OB 3. helyezésével is elégedett vagyok. Gregor László 4. helyezett lett 10000 m, erre a magyarázat, hogy „Aki több hangszeren játszik az hibázhat!”- hiszen múlt hétvégén a rangos Komárom – Komárno félmaratoni győzelméről számolhattunk be- értékelte versenyzőjét Tóth Sándor.