Pavuk Tíra megvédte bajnoki címét

Budapest, 2018.04.29.

Kellemes, de a távfutók számára kissé párás időben versenyeztek a 10 000 méteres OB indulói Budapesten, a Vasas Pasaréti úti pályáján.

Az OB keretén belül nagy mezőny gyűlt össze a pályaverseny korosztályos liga számaiban is.

OB győztesünk a junioroknál, 10.000 m-en Pavuk Tíra, aki a felnőttek között 5. helyezett lett.

Urbanikné Rosza Mária így számolt be tanítványa futásáról: „ Tíra a megbeszélt tempóban, végig egyenletesen a saját iramát futotta, a  táv felétől már magabiztosan növelte az előnyét, és védte meg a 10.000 m-es Országos Bajnoki címét”

Ifjúsági Ligában 1500 m-en Tóth Sándor mesteredző középtávfutója Apáti Bence győzött 4:02,31-es idővel, a junioroknál ugyanezen a távon Kis Lajos versenyzőnk a második helyen ért célba. A serdülők 800 m-es viadalán Szabó Ádám aranyérmes lett.