Serdülő atlétáink három bajnoki aranyéremmel gazdagították a Kopp Békéscsabai Atlétikai Clubot

A hétvégén újabb állomásához érkezett a korosztályos atlétikai bajnokság Debrecenben.

A Gyulai István Sportcentrum adott otthont a Serdülő és Újonc Atlétikai Magyar Bajnokságnak. Klubunk mindhárom szakágát képviselte az OB-n.

A legeredményesebb a középtávfutó és gyalogló szakág lett, három bajnoki címmel. Esélyeshez méltóan nyert két bajnoki címet Tóth Sándor mesteredző tanítványa Apáti Bence, aki 800 m-en és 1500 m-en is nagy fölénnyel győzött.

Urbanikné Rosza Mária tanítványai közül az újonc Zahorán Petra új egyéni csúccsal nyerte a 3000 m-es gyaloglást, Szabó Ádám, 600 m-en és 2000 m-en állhatott dobogóra.

A dobó szakágban két bronzérmes helyezés született:

Solticz Kálmán tanítványa, Kónya Péter diszkoszvetésben, Kurucsó Péter tanítványa Garai Viktória súlylökésben állhatott a dobogó harmadik fokára.

További jó eredmény távolugrásban Nadj Levente 4. helyezése és diszkoszvetésben Juhász István 8. helyezése.