Porecben békéscsabai atlétasikerek

Porec, 2019.03.24.

A mezei OB t követve, egyből indultak felnőttjeink Horvátországba, hogy levezetésképp fussanak egy félmaratont. Az út nagyon hosszú volt, közel 650 km t kellett megtenniük.

Az idő végre Pap Csilla versenyzőnknek kedvezett, 19 fokra emelkedett a hőmérséklet a rajt időpontjában.

A férfi mezőnyben, Gregor Lacinak nem akadt ellenfele, könnyedén nyert 69 perces időeredménnyel. Csillának kevésbé volt könnyű dolga, bár így is egy lendületes irammal 1. helyen futhattott volna be, ha a célegyenesben nem terelik el a másik irányba. Így a nagy hajrából csak a második helyre érhetett be.(82′)

• Természetesen bosszantott a helyzet, többször volt, hogy elkeveredtünk, sajnos nem volt megfelelően kijelölve a pálya. Lehet, hogy Lacival kellett volna futnom, ugyanis neki volt kerékpáros felvezetője. Legközelebb okosabb leszek. – nyilatkozott ezüstérmesünk, Pap Csilla.