Gregor László Lengyelországban is sikeres hétvégét zárt

2019.06.29.-30.

Gregor László, válogatott hosszútávfutónk ismét egy erős hétvégén van túl és ezen a hétvégén is remek eredményeket ért el. Szombaton a lengyelországi Gdynia városában rendezték meg a PKO Grand Prix 10 km-es utcai futóversenyt, ahol a szervezők egy részszakasz hajrával is fokozták az izgalmakat. Az éjszakai verseny során, melynek a rajtja 23:59 perckor volt, több mint 3000 futó vágott neki a távnak. A részhajrá miatt komoly taktikai futás alakult ki, és bár Laci haladt át elsőként a részhajrá célkapuján, a nettó időmérés egy ukrán versenyzőt hozott ki győztesnek. A táv közben lévő erős beleváltások ellenére atlétánk igazán jó időeredményt ért el (30:33) és az 5. helyett szerezte meg.

Következő nap ismét egy esti versenyre került sor Rybnik városában. Rendkívül erős ukrán és lengyel profi futókkal tarkított népes mezőny állt a rajtvonalhoz, hogy teljesítsék a két körből álló 21,1 km-es távot. Két versenyző erős – és mint utólag kiderült túl erős – iramot diktált, ezért atlétánk inkább erejét jól beosztva kezdte meg a küzdelmet. A két ukrán versenyző túl gyorsan kezdet és a táv második felére lelassultak. Laci ezt kihasználva utolérte őket, majd jókora fölénnyel és 66:41-es időeredménnyel nyerte meg a versenyt. A mezőny erősségét jól megmutatja, hogy a kenyai Mathew Kosgei csak a 4. helyet tudta megszerezni. Ezzel az idővel válogatott futónk megerősítette a magyar idei ranglista vezetését. Gregor László következő hétvégén is rajthoz áll, de most a pálya lesz főszerepben. Veszprémben, a Balaton Bajnokság keretén belül fog indulni 3000 méteres akadályfutásban. Laci ebben a számban is vezeti az idei ranglistát, azonban szüksége van még egy jó versenyre ahhoz, hogy bebiztosítja helyét az augusztusi Csapat Európa Bajnokság válogatott keretébe.